Köksal Sondaj Denizli firmamız, sulu ve havalı sondaj yapmaktadır. Alanında tecrübeli profesyonel ekiple çalışmalar yürüten firmamız en kaliteli hizmeti vermek için çalışmaktadır. Donanımlı ve son teknolojik araç gereçleri takip eden ve alan elemanlarımız titizlikle çalışır.

 

İlk olarak zeminin analizi yapılır. Hangi sondaj tekniğine uygunsa ona göre teknik yapı kullanılır. Jeolojik yapıya göre bazen her iki sondaj tekniği de kullanılmaktadır.

 

 

 

 

 

Mesela su sondajında makine sondajın açılacağı noktada konumlandırılır ve işleme başlanır. Sondaj işlemi sürerken numuneler alınır ve suyun bulunması durumunda sondaj sonlanır. Makinenin borusu çıkarılır. Boru derinliğine göre yerine boru indirilir. Fiyatı da bu borunun ölçüsü etkiler. Derinliğe göre hesaplama yapılmaktadır. Sondaj maliyetlerini düşürmek için dikkat edilmesi gereken en önemli şey, zeminin yapısıdır. Doğru zemin yapısı analizi hangi sondaj türünün kullanılacağının tespiti zamandan ve maliyetten tasarruf sağlar.

 

Denizli madencilik sondaj sektöründe yer alan firmamız sondaj ruhsatlandırma da yapmaktadır. Arama ve kullanma ruhsatı olmak üzere iki çeşit ruhsat vardır. Arama ruhsatı sondaj açtırmadan önce devletten alınması gereken izin belgesidir. Arazi içerisinde su aranacağına dair izin almak gerekir. Arama sonucunda da su bulunduysa suyun kullanılması için de resmi evrak gerekir. Bunun için de izin talep edilir. Profesyonel elemanlarımız en kısa sürede izinleri alıp müşterilerimize yardımcı olmaktadır.

 

Alanla ilgili yapılması gereken bütün işleri titizlikle yürüten ekibimiz, sondaj ekipmanları seçimi konusunda da dikkatlidir ve en kaliteli hizmeti vermek için çalışır. Darbeli sondaj işlemi yapmak, dalgıç pompa sistemleri kullanmak için en iyi donanımla hizmet verir.